E-SİGARA VE E-LİKİTLER

Elektronik sigara normal sigaranın zararlı alışkanlıklarını önlemektedir. Sağlığımızı tehdit eden ve ömrü azalttığı bilimsel olarak kanıtlanan tütün bağımlılığına karşı bir alternatif olarak geliştirilmiştir. Joyetech, eCig, Innokin gibi seçkin markaların geliştirdikleri e-sigara ürünleri artık dünyanın birçok ülkesinde kalitesi benimsenmiştir.

Ayrıca nikotin bağımlılığını önemli ölçüde azaltmıştır. Dolayısıyla mevcut karşıt görüşlere rağmen e-sigaranın tütün bağımlılığını azalttığı bir gerçektir. Tütündeki yer alan 4000’den fazla zehirli maddenin teneffüsü söz konusu olmamakta, akciğerler daha az tahrip görmektedir.

Zira bahsettiğimiz 4000 yabancı madde toksin etkili olup immünal sistemi çökertecek bileşenler içermektedir. E-sigara; likit sıvısı, buharı ve verdiği aroma sayesinde tütüne olan özlemi giderdiği gibi zehirli toksin maddeler yerine aromayla buharı çektirip vücuda daha rahat bir nefes aldırabilmektedir.

 

elektronik_sigara_vip (8)

Tütün odaklı normal sigaraların reklamı yasaklansa da, hatta üzerinde uyarıcı yazılar yazılsa da, sigaraya başlamak için çok sayıda sosyal sebep bulunmaktadır. Bireysel olarak birikim yapan stres, sıkıntılar kişiyi tütüne yönlendirmekte ve reklamların da fazla bir caydırıcı etkisi olmamaktadır. Bu nedenle kişinin uyarılara rağmen sigaraya başlamaması oldukça güçlü bir irade gerektirir.

İstatistiklerse bu iradede olan kişilerin sayısının çok az olduğunu göstermektedir. Bu nedenle normal sigaraya alternatif olarak çıkan e-sigara önemli bir seçenektir. Başlayıp bırakmak isteyenler için de bir çıkış yoludur. Üstelik e-sigaranın verdiği aroma sayesinde klasik sigaranın tadını aratmamaktadır.

Aynı zamanda maliyet açısından aylık bütçeye çok önemli katkı sağlamaktadır. Artan tütün vergileri dikkate alındığında e-sigara ekonomik açıdan da fayda sağlamaktadır. Aynı zamanda daha huzurlu bir sosyal ortama kavuşturacak moral etkisi yaratmaktadır. Elektronik sigara likiti size normal tütün keyfini verecektir.

E-Sigara batarya yani pil, atomizer kısımlarından oluşur. Batarya ile enerji sağlanır, atomizer ise elektronik çip sayesinde buharlaştırma mekaniğini çalıştırır. Likit sıvısı bu bölüme yerleştirilir. Yerleştirme işlemi de çok basittir. Elektronik sigara likiti size doğadaki çeşitli meyvelerin aromasını verecektir.

Elma, mentol, nane, muz, citrus (narenciye) karışımı, şeftali, kiraz, çilek, üzüm, böğürtlen gibi doğal meyvelerin kokusu likit içinde buharla gelecek ve aromayı keyifle damağınızda hissedeceksiniz. İsterseniz kahve, tiramisu, çikolata aromalı tatları da keşfedebilirsiniz. elektronik sigara likit tütün bağımlılığını azaltacağı gibi size keyifli içim de sunacaktır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s