SİZİN BEDENİNİZ, SİZİN SAĞLIĞINIZ VE SİZİN YAŞAMINIZ

 

Sizin hayatınıza müdahale eden herhangi birine bin bir türlü kin ve öfke duyabilirsiniz. Oysaki sigara gibi insan vücudunun içten fethedilmesine yol açan zehirli bir canavarın vücudumuzu ele geçirmesine herkes tepkisiz kalmaktadır. Bu tepkisizliğin asıl sebepleri arasında ise nikotin bağımlılığının gerçekleşmiş olması ortaya çıkarmaktadır. Bu durumda bu alışkanlıktan kurtulmak ve vazgeçmek için çaba sarf edilse bile kısa sürede vazgeçilmekte ve azimli bir şekilde karşı durulmamaktadır.

 elektronik_sigara_vip_blog (42)

 

Sigaranın Zararları Nelerdir

 

İnsan vücudunda büyük bir etki yapan sigara ve sigaranın bıraktığı izler oldukça zararlı durumları ortaya çıkarmaktadır.

 

Hemen hemen bilinen her kanser hastalığının temelinde sigara kullanımı yatmaktadır.

 

Bu kanserlerden bazıları; dudak kanseri, akciğer kanseri, bağırsak kanseri, gırtlak kanseri, kan kanseri, yanak kanseri gibi isimler devam etmektedir.

 

Sigaranın zararları arasında en tehlikeli ve sorumluluk gerektirerek meydana gelen zararları da bulunmaktadır. Hamilelik dönemi ve bu süreçteki davranışlar arasında sigara kullanımı yatıyor ise etkili olmaktadır. Doğacak olan bebeğin düşmesine ve doğar ise özürlü doğmasına, zihinsel geriliğe neden olabilmektedir.

 

Diş ve diş eti rahatsızlıklarına yol açarak, ağız kokusuna ve çevremizdeki kişiler, rahatsız etmeye neden olmaktadır.

 

Düşünme becerileri ve düşünebilme potansiyelini düşürmektedir.

 

Beyin hücrelerinin ölümüne neden olmaktadır. Hafıza zayıflığına ve zekâ geriliğine neden olarak unutkanlığa zemin hazırlamaktadır.

 

Dil kanseri, bademcik kanseri, diş eti kanseri, prostat kanseri, akciğer kanseri ve benzeri ciddi dereceli hastalıklar ile hayatınızı karartmaktadır.

 

elektronik_sigara_vip_blog (43)

 

Bacak ve vücuttaki diğer damarların işlevsiz hale gelmesine ve çeşitli rahatsızlıklara yol açmaktadır.

 

Kadınlarda kısırlık ve erkeklerde iktidarsızlığa sebep oluşturmaktadır. Ayrıca kadınlarda rahim kanserine ve erken menopoza girmeye neden olarak erken dönemde yaşlılığa uzanıldığını göstermektedir.

 

Cildin bozulmasına ve sivilce, akne, kırışıklık gibi cilt hastalıklarına neden oluşturmaktadır.

 

Kaleyi içten fethetmek sözü gibi sigaranın zararları genel anlamda insan vücudunu yavaş yavaş yok etmekte ve bunu fark ettirmektedir. Böylece ani ölümler ve aniden ortaya çıkan ciddi hastalıklar ile kendini göstermektedir.

 

Hastalıkların ve yaraların iyileşmesini geciktirerek, bir hastalıktan kurtulmadan başka bir hastalık oluşumunu ortaya çıkarmaktadır.

 

Ağız tadı ve koku alma duyusunu etkisi hale getirmektedir. Böylece sağlıklı ve dengeli beslenme alışkanlıklarını yok etmektedir.

 

Sinirliliğe yol açarak sigarasız sakin ve stressiz bir hayat sürmek imkânsız hale gelmektedir.

 

Çevredeki kişilerin pasif içici olmasına neden olunarak hem kendini hem de çevredeki kişilerin sağlıklarını tehdit etmektedir.

 

Gözlerde katarakt ve ileri yaşlarda körlüğü garantilemektedir.

 

Tüketilen besinlerin faydalarını emerek, sağlıksız ve vitaminsiz kalınmasına yol açmaktadır. Kansızlığın bir numaralı sebebi olarak görülmektedir.

 

Sigaranın sağlığa zararları gibi bir konu aslında çok gereksiz bir isim olmaktadır. Nitekim sigara sağlık ve can düşmanı olmakla birlikte tek bir fayda bile sağlamamaktadır.

 

elektronik_sigara_vip_blog (32)

 

 Sigarayı Bırakma Uygulamaları ve Yöntemleri

 

Sigaradan kurtulmak birçok kişinin en büyük hayalleri arasında yer almaktadır. Nikotin bağımlılığı öyle içmeyeceğim denerek vazgeçilen herhangi bir içecek veya besin olmamaktadır.

 

Net ve kesin karar verilerek bu kararın arkasında durmak ve bir daha içmemek sigarayı bırakmanın en iradeli yöntemi olmaktadır.

 

Sigarayı hatırlatan ve içme isteği uyandıran bütün alışkanlıklardan uzaklaşmak sigara bırakma yöntemleri arasında bulunmaktadır.

 

Sağlığınıza verdiği zararlar ve maddi anlamda götürdüklerini sürekli hatırda tutmak; gerekirse bulunduğunuz ortamlara yazarak hatırlanmasını sağlamak etkili bir yöntem olarak bilinmektedir.

 

Hipnoz yöntemi ile bilinçaltınızdaki alışkanlıklar unutularak sigara bırakma yöntemleri gerçekleştirilmektedir.

Elektronik sigara aslında sigarayı bırakmak için en etkili ilk adımı oluşturmaktadır. Sahip olduğu buhar sayesinde nikotin ihtiyacını hızla düşürerek nikotine olan bağımlılığı azaltmaktadır.

 

elektronik_sigara_vip_blog (28)

 

Akupunktur yöntemi ile de uzmanlardan destek alınarak sigarayı bırakma işlemi gerçekleştirilmektedir. Nikotin bağımlılığı oranına göre kaç seans olacağı belli olmakta ve uygulanmaktadır. Etkili ve başarılı bir yöntem olarak kullanılmakta ve sigaranın maddi ve manevi götürüleri arasında cüzi bir fiyatta sigaradan kurtulma gerçekleşmektedir. Tavsiyemiz ise öncelikle elektronik sigara temin ederek sigarayı bırakmaya çalışmanızdır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s