Elektronik Sigara Likit Nedir Nasıl Kullanılır

 

Elektronik sigara likit kısaca e-likit olarak anılan elektronik sigarada ki kartuş dolum sıvısıdır. İki farklı türde imal edilen kartuş dolum sıvıları isteğe ve damak tadına göre tercihe uygundur. Piyasada dolum sıvıları VG ve PG dolum sıvıları olarak yer alırlar. İsteğe göre ayarlanabilen mg oranları ile kullanıma uygundur. Sigarayı bırakmayı düşünenler için avantajlı bir yoldur.

E-Likit Faydaları Nelerdir?

E-Likit faydaları olarak ilk etapta nikotin oranında yapılan azaltılma oranı ve tasarruflu bir içecek olması göze çarpar. Nikotin oranları kişilerin isteğine göre ayarlanabilir. E-likit kullanıcıları eğer sigarayı bırakmak istiyorlar ise VG veya PG likit dolum sıvılarından biri ile veya ikisinin karışımı mg oranında ayarlama yapabilir ve zamanla mg oranını azaltarak sigarayı bırakma yönünde gayret gösterebilirler.

Nikontin ihtiyacı e-likitlerde nargile içiyor hissiyatı vermektedir. VG e-likitlerde bitkisel gliserin kullanılmaktadır. Hem PG hem de VG e-likitlerde ortak özellikler içeriğinde kullanılan aroma esansı ve terapatik nikotindir. Kartuş tüketim fiyatı % 80 oranında azalır.

PG - PG Arasındaki Farklar

PG-VG E-Likitler ve İçerikleri

VG E-Likit: İçerisinde bitkisel gliserin, aroma esansı ve terapatik nikotin bulunduran içilme esnasında bol buhar yaratan dolum sıvısıdır. Bol buhar yaratamasından dolayı e-sigaranın atomizer ömrünü daha da kısaltmaktadır.

PG E-Likit: İçerisinde propilen glikol, aroma esansı ve terapatik nikotin bulunduran içilme esnasında PG e-likit örneğine göre daha az buhar çıkaran bir dolum sıvısıdır. Bol buhar çıkarmadığı için atomizerlerin ömrü de bu doğrultuda uzun olmaktadır.

E-Likit Nasıl Kullanılır?

Sigarayı bırakmak amaç ediniliyor ise elektronik sigara likit tavsiyesi olarak başlangıç esas alındığında 18 veya 24 mg olmak üzere bu seçeneklerden biri ile başlayıp zamanla mg oranının azaltılması ile sigara bırakılabilir. Mg azaltmak kişilere göre ay ay değişebilen bir durumdur. Elektronik sigara kullanıcılarının bir nevi iradesine bakan bir durumdur. 18 mg elektronik sigara likiti ile başlayan bir kişi bir sonra ki sefere 16 mg 11 mg 9 mg 6 mg ve son olarak 0 mg nikotin ile devam ederek kullanım oranını azaltabilir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s